Bakı Ali Neft Məktəbinin heyəti Təhsil üçün əl-ələ layihəsində iştirak edib
Azərbaycan Britaniya Məzunları Birliyinin təşkil etdiyi “Təhsil üçün əl-ələ” layihəsi çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbinin psixoloqu Əminə Qurbanlı “İmtahan stressi” movzusunda məktəblilərə təlim keçib.  “İmtahan stressi” təlimində psixoloq şagirdlərə imtahan ərəfəsində hiss edilən həyəcan duyğusunun xüsusiyyətləri, stressin öhdəsindən gəlmək haqqında psixoloji-maarifləndirici məlumatlar paylaşıb.
Bakı Ali Neft Məktəbinin İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının I kurs tələbəsi Eşqin Həsənov və Neft-Qaz mühəndisliyi ixtisasının I kurs tələbəsi Fərhad Ağayev də təlimdə aktiv iştirak ediblər. Onlar rayon məktəblərindən Bakıda keçirilən düşərgəyə dəvət almış 30 şagirdlərlə universitetə qəbul hekayələri və Bakı Ali Neft Məktəbindəki təhsilləri haqqında fikirlərini bölüşüblər.
Hər iki tələbənin yüksək balla universitetə qəbul olmağı və çalışqanlığı şagirdlərdə böyük həvəs hissi yaradıb. Həmçinin tələbələr də bu təcrübənin onlarda xoş duyğular yaratdığını və daha uğurlu olmaq üçün onları motivasiya etdiyini bildiriblər.
“Təhsil üçün əl-ələ” layihəsi Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə Azərbaycan Britaniya Məzunları Birliyi tərəfindən həyata keçirilir. Layihə çərçivəsində seçilmiş kənd məktəblərinin 9-10-cu sinif şagirdləri ilə görüşlər, yay düşərgəsi və məzunlarla görüş edərək təhsilin fərqli sahələri (ixtisas seçimi, vaxtın idarəsi, xaricdə təhsil) və əhəmiyyəti haqqında təlimlər təşkil edilir.

Staff of Baku Higher Oil School takes part in Learning Hand in Hand project
Within the framework of the project “Learning Hand in Hand” implemented by the Azerbaijan-UK Alumni Association, Amina Gurbanli, a psychologist at the Baku Higher Oil School (BHOS), conducted a workshop on “Examination stress” for school pupils.
At the workshop, the psychologist talked about the specifics of stress experienced by applicants before exams and the ways to overcome it.
The 1st year student of the Information Security Department of BHOS Ashkin Hasanov and the 1st year student of the Petroleum Engineering Department of BHOS Farhad Agayev also took an active part in the event.
They told 30 pupils of regional schools who had received invitations to a camp organized in Baku about how they entered the BHOS and how they study there. The information provided by the two students, each of whom scored high points when entering the BHOS, aroused genuine interest among the school pupils.
The students noted that participation in the seminar would serve as an incentive for them to achieve greater success.
The project “Learning Hand in Hand” is implemented by Azerbaijan-UK Alumni Association with the financial support of the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan. Within the framework of the project, meetings are held with the 9/10th year pupils from selected rural schools, summer camps are organized for these pupils, and trainings covering various fields of education (career choice, time management, foreign education, etc.) are held for rural school graduates.