BANM-da Layihə İdarəetmə Məktəbinin M4 qrupunun açılışı oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) və Böyük Britaniyanın “TwentyEighty Strategy Execution” (STRATEX) şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən və ABŞ-ın Corc Vaşinqton Universitetinin magistr proqramı əsasında tədris edilən Layihə İdarəetmə Məktəbinin (SPM) yeni “M4” qrupunun açılış mərasimi keçirilib. Açılış mərasimində BANM-ın rektoru Elmar Qasımov, BP-də 20 ildən çox təcrübəsi olan, İnformasiya texnologiya və xidmətləri üzrə layihələrin qrup rəhbəri, eyni zamanda Layihə İdarəetmə Məktəbinin müəllimi Faiq Nəsibov və M4 qrupunun tələbələri iştirak ediblər.
Rektor Elmar Qasımov açılış mərasimində hər bir iştirakçı ilə yaxından tanış olub və təlim proqramını uğurla başa vurmağı arzulayıb.
Ölkənin aparıcı şirkətlərinin rəhbər nümayəndələrindən ibarət olan iştirakçıların hər biri özləri haqqında qısa məlumat veriblər.
Layihə İdarətmə Məktəbinin yeni M4 qrupunun iştirakçıları sırasına BP, KCADeutag, Azneft İB, Azərsu ASC, Samsung Engineering, Azərtexnolayn, “Akelik Group” ASC, ABB kimi şirkətlərin əməkdaşları daxildir.
Qeyd edək ki, SPM proqramı layihələrin beynəlxalq standartlar əsasında idarə olunması ilə bağlı yerli tələbi ödəmək üçün unikal təlim proqramıdır. Proqramı uğurla bitirən iştirakçılar ABŞ-ın Corc Vaşinqton Universitetinin magistr sertifikatını əldə edirlər. SPM layihənin idarə olunması, layihə menecerləri üçün keyfiyyət, büdcənin idarə olunması, riskin idarə olunması, layihədə liderlik, layihə menecmentinin tətbiqi, layihə menecerləri üçün danışıqların aparılması bacarıqları kimi 7 moduldan ibarətdir.

MP4 group of students admitted to School of Project Management at BHOS
An admission ceremony of a new “M4” group of students of School of Project Management (SPM), which is a joint initiative of Baku Higher Oil School (BHOS) and TwentyEighty Strategy Execution company (UK), took place at BHOS. The SPM teaching program is based on the curriculum of the George Washington University (USA). The ceremony was attended by BHOS Rector Elmar Gasimov and manager on Information Technologies and Services with more than 20-year work experience at BP in Azerbaijan, SPM trainer Faig Nasibov.
Speaking at the ceremony, Rector Elmar Gasimov greeted the students and wished them to complete their program successfully. Then the program participants introduced themselves. The M4 group students are key staff members from the leading companies operating in the country including, among others, BP, KCA Deutag, Azneft Production Union, Azersu OJSC, Samsung Engineering, “Azertexnolayn” LLC, OJSC Akelik Group and ABB.
The training program at SPM has been developed to meet the demand in national specialists in project management trained according to international standards. The curriculum, which comprises seven modules, covers various subjects including Project Management, Leadership and Communications, Risk Management, Scheduling and Cost Control, Quality for Project Manager, and Negotiations Skills for Project Manager. Upon successful completion of the program, the SPM graduates receive Master certificates from the George Washington University.