Bakı Ali Neft Məktəbində III Avrasiya konfransı keçiriləcək
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Enerji İqtisadiyyatı üzrə Beynəlxalq Assosiasiyanın (IAEE) təşkilatçılığı ilə “Xəzər və Mərkəzi Asiya regionunun enerji sənayesində  qlobal inkişafın nəticələri” mövzusunda III Avrasiya konfransı keçiriləcək. 18-20 oktyabr tarixlərində baş tutacaq konfrans BANM-ın təşkilatı dəstəyilə  həyata keçirilir.
Konfransda Avrasiya məkanında enerji təhlükəsizliyinə qlobal çağırışlar: tələb və təklif troblemi,  enerji bazarları və tənzimləmə, elektrik enerjisi təchizatının dayanıqlığı, Avrasiyada enerji səmərəliliyi: Ənənəvi enerji, alternativ enerji və istilik təchizatı, təbii qazdan istifadə: İnnovasiyalar və sənayenin inkişafı  kimi mövzulara toxunulacaq.
Konfransda nüfüzlu beynəlxalq təşkilat və şirkətlərlə yanaşı Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin, Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin, SOCAR-ın, Bakı Ali Neft Məktəbinin, BP-nin, “Cənub Qaz Dəhlizi“ QSC-nin və digər müəssisə və şirkətlərin rəhbərlərinin iştirakı nəzərdə tutulur.

Baku Higher Oil School (BHOS) will host the 3rd IAEE (International Association for Energy Economics) Eurasian Conference on the topic “Implications of Global Developments within the Energy Industry in the Caspian and Central Asia Region”. It will be held on October 18-20, 2018, with organizational support from BHOS.
The conference will provide a unique opportunity for networking and enhancing communication amongst energy professionals from business, government, academia and other circles worldwide. The participants will focus on the prospects for the development of alternative and renewable energy projects in the light of cheap energy prices in the Caspian region, energy policy for sustainable development, energy cooperation, energy efficiency and storage, as well as regional strategies.
As expected, managers and experts of Azerbaijan`s Energy and Economy ministries, SOCAR, BHOS, BP Azerbaijan, Southern Gas Corridor CJSC and other companies and organizations will attend the conference.