Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş: “İNFOTECH 2024" Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların V Beynəlxalq Elmi Konfransı
24-26 aprel 2024-cü il tarixində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünün qeyd olunması ilə bağlı “INFOTECH-2024” Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların V Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib.
Konfransa aşağıda qeyd olunan 7 bölmə üzrə 188 tezis qəbul olunub.
Elektron İdarəetmə və Məxfiliyin Texnoloji Aspektləri |
İnformasiya Təhlükəsizliyi |
46 |
İnformasiya Texnologiyaları |
21 |
İntellektual Sistemlər və Tətbiqlər |
73 |
Proqram Mühəndisliyi |
Şəbəkə və Kommunikasiya Texnologiyaları |
Sistem Dizayn və Tədqiqat Texnologiyaları |
Təhsil səviyyələri üzrə konfranslarda iştirak etmiş gənc tədqiqatçıların statistikasına əsasən 0,21% doktorantura, 0,18% magistratura, 0,60% isə bakalavr səviyyəsində təhsil alan tələbələr təşkil edib.
İNFOTECH 2024 |
84 % |
6 % |
10 % |
1-ci yer 8 nəfər
2-ci yer 10 nəfər
3-cü yer 9 nəfər
həvəsləndirici 18 nəfər
Konfranslarda tələbələrin çıxışlarının qiymətləndirilməsi aşağıda adları qeyd olunan müəssisələrin nümayəndələri tərəfindən aparılıb: ARETN-nin İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, ARETN-nin İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, Bakı Mühəndislik Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Emerson Process Management MMC və ABB Azərbaycan şirkəti.
Konfranslarda tələbələrə Caspian İnnovation Center, Emerson Process Management MMC, “ABB” və Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) hədiyyələr təqdim etməklə dəstək göstərib.

Dedicated to the 101 th Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev “İNFOTECH 2024” THE 5th INTERNATIONAL STUDENT RESEARCH AND SCIENCE CONFERENCE
On April 24-26, 2024, the 5th International Scientific Conference of Students and Young Researchers “INFOTECH-2024” dedicated to the 101st anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held.
188 theses were submitted to the conference per the 7 below sections:
Technological Aspects of e-Governance and Privacy |
Information Security |
46 |
Information Technologies |
21 |
Intelligent Systems and Applications |
73 |
Software Engineering |
Network and Communication Technologies |
System Design and Research Technologies |
“INFOTECH-2024” |
84 % |
6 % |
10 % |
1st place - 8 people
2nd place - 10 people
3rd place - 9 people
Incentive - 18 people
The students' performances at the conference were evaluated by the representatives of the following institutions: the Institute of Information Technology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the Institute of Control Systems, Baku Engineering University, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan State Oil and Industry University, Sumgait State University, the Azerbaijan State University of Economics, the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan, Emerson Process Management LLC, ABB Azerbaijan.
At the conferences, Caspian Innovation Center, Emerson Process Management LLC and the International Bank of Azerbaijan (ABB) supported the students by awarding them with gifts.